Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Rovus Alarm System е ефикасен систем кој е едноставен за употреба и го штити вашиот дом и семејство. Овие аларми можат да се монтираат на врати и прозори без потреба од жици и други додатоци и испуштаат силен звук доколку некој сака да влезе онаму каде што не му е дозволено.

Аларм Систем
1.290,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02/30 94 550
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Rovus Alarm System е ефикасен систем кој е едноставен за употреба и го штити вашиот дом и семејство. Овие аларми можат да се монтираат на врати и прозори без потреба од жици и други додатоци и испуштаат силен звук доколку некој сака да влезе онаму каде што не му е дозволено.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Брза и ефикасна заштита на вашиот дом

Живеете во постојан страв од провалници во вашиот дом? Се плашите дека вашето дете ќе ја отвори оградата на скалите или шкафчето со отровни средства за чистење или лекови? Заштитете ги вашите сакани со Rovus Аларм системот!

Без комплексни електрични инсталации и без алат!

Како работи?

Едноставно залепете го со помош на лепливата лента на секој прозор, врата или шкафче.

Веднаш штом прозорот ќе се отвори, сензорот и магнетот се одвојуваат и алармот се вклучува со звук од 98 децибели!

Кога не ви е потребен, само исклучете го и отворете ја вратата.

Толку е едноставно за употреба и ефикасно.

 • Ставете 2xAAA батерии.

 • Поставете го алармот на чиста површина.

 • Ставете го магнетниот сензор на десната страна од алармот.

 • Ставете го прекинувачот во позиција ON/OFF.

Соодветен за:

 • обични прозори,
 • влезни врати,
 • балконски врти и
 • дури и лизгачки врати.
Технички карактеристики
Димензии 23*15 mm
Дополнителни информации 2 * AAA battery

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star