Нема производи во вашата кошничка.

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Попусти за ПЕТОК 13-ти - Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

Само денес! Дополнителни 13% ПОПУСТ во кошничка.

-13%
 
[banner_timer]
 

Апарат против комарци

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Како што времето почнува да се затоплува, воздухот се полни со инсекти, кои може да касаат, зујат и да бидат досадни. Сега, можете лесно да ги заробите сите летечки бубачки со овој неверојатен еколошки Апарат против инсекти кој ги привлекува со УВ светлина. Работи на УСБ и е целосно пренослив за да го штити вашиот дом, канцеларија, градина или тераса од инсекти, без токсични хемикалии и спрејови.

Апарат против комарци
1.290,00 ден.
Изберете
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-506
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Како што времето почнува да се затоплува, воздухот се полни со инсекти, кои може да касаат, зујат и да бидат досадни. Сега, можете лесно да ги заробите сите летечки бубачки со овој неверојатен еколошки Апарат против инсекти кој ги привлекува со УВ светлина. Работи на УСБ и е целосно пренослив за да го штити вашиот дом, канцеларија, градина или тераса од инсекти, без токсични хемикалии и спрејови.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во животот без инсекти!

Потоплите денови носат многу задоволства, но, летечките инсекти можат да касаат или едноставно само да ве нервираат со нивното зуење. Со Rovus Апаратот против комарци можете брзо и лесно да ги заробите и да создадете опуштена средина за вас и вашето семејество. Нема веќе зуење додека се обидувате да го зграпчите денот, да уживате во летните ноќи или квалитетно да се наспиете.

Rovus Pest Repeller

УВ светлина за привлекување и циклонско всмукување за заробување на инсектите

Rovus Апаратот против комарци користи еколошка виолетова 395 - 405нанометри бранова должиа на УВ светлина која ги привлекува комарците до апаратот и подалеку од луѓето. Кога тие ќе се приближат моќниот внатрешен вентилатор создава циклон кој ги всмукува внатре, заробувајќи ги сите летечки инсекти пред да каснат или да се размножат.

Rovus Pest Repeller

Нема повеќе штетни хемикалии, пестици или спрејови

Традиционалните начини за справување со инсекти вклучува користење на отровни спрејови. Додека тие можат да бидат ефикасни, тие претставуваат опасност за луѓето и милениците и можат да имаат штетни последици на животната средина. Овие хемикалии остануваат во воздухот кој го дишеме, паѓаат на површините во нашите домови и можат да ги иритираат сите кои имаат проблеми со алергии или чувствитела кожа. Да не ги спомнуваме и непријатните мириси кои ги произведуваат овие хемиски раствори.

Rovus Pest Repeller
 • Rovus Pest Repeller

  УВ светлина

  УВ светлината е фатално привлечна за комарците и ги привлекува без хемикалии и отрови.

 • Rovus Pest Repeller

  Моќен циклон

  Моќниот циклон ги всмукува инсектите и ги елиминира. По употребата, извадете го дното и испразнете ја содржината во корпа за отпадоци.

 • Rovus Pest Repeller

  Без мириси

  Бидејќи не користите хемикалии или пестициди, елиминирањето на комарците е без никакви мириси.

Работи на УСВ за да можете да го користите секаде

Овој модерен, стилски апарат против комарци може да работи преку класична УСБ конекција, од штекер, лаптоп или преносна батерија. Компактен е и лесен и е идеален за употреба низ домот и надворешниот простор. Можете дури и да го понесете на кампување или рибарење. Само вклучете го УСБ кабелот во изворот на енергија и уживајте во опуштената вечера и ноќ без комарци.

Rovus Pest Repeller

Лесен за одржување

Кога станува збор за чистње на Rovus Апаратот против комарци, само извадете го дното и испразнете ги мртвите бубачки во корпата за отпадоци. Ќе бидете изненадени колку инсекти може да привлече преку ноќ оваа паметна комбинација на УВ светлина и циклонски вентилатор..

Rovus Pest Repeller

Добивате:

 • 1x главна единица
 • 1x УСБ полнач
 • 1x упатство за употреба
Rovus Pest Repeller

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star