Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Само вечерва 18:00-06:00

Само вечерва 18:00-06:00 - Дополнителни 10% попуст.

Дополнителни 10% попуст.

 
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Astrea Прочистувач на воздух

Photo
Video
-44%

Rovus Astrea Прочистувачот на воздух го прочистува воздухот во 4 фази, ја отстранува прашината, поленот, чадот, мирисите, прашинските грини и сè останато што може да предизвика иритации и алергии. Неговиот стилски дизајн го прави лесен за управување, а има и филтер кој може да се менува.

Astrea Прочистувач на воздух

Редовна цена: 15.990,00 ден.


Специјална цена: 8.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02/30 94 550
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
Кратко инфо

Rovus Astrea Прочистувачот на воздух го прочистува воздухот во 4 фази, ја отстранува прашината, поленот, чадот, мирисите, прашинските грини и сè останато што може да предизвика иритации и алергии. Неговиот стилски дизајн го прави лесен за управување, а има и филтер кој може да се менува.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дишете слободно - чист воздух со само еден допир на копче

Воздухот кој го дишеме може да изгледа чист, но дури и во најчистата околина постојат различни форми на загадување на воздухот. Тие вклучуваат прашина, првут од домашни миленици, полен, дим, мувла, непријатни мириси и штетни органски соединенија. Овие честички е невозможно да се отстранат со редовното чистење, создаваат неудобност, иритација и разни заболувања, како што се алергии и респираторни болести.

Сега вие ќе бидете сигурни дека воздухот во вашиот дом или канцеларија е навистина чист, благодарение на најновиот Rovus Astrea прочистувач.  Тој има модерен дизајн како и систем за прочистување на воздухот во 4 фази, со што се отстрануваат сите штетни честички и непријатни мириси.

Напреден систем за филтрација во 4 чекори за почист и поздрав воздух

За да се прочистат штетните честички кои предизвикуваат различни здравствени проблеми, Rovus Astrea прочистувачот има систем на филтрација во 4 чекори:

  1. Чекор: пред филтер кој се пере и ги заробува сите поголеми честички, како прав и влакна.
  2. Чекор: HEPA H11 филтер, со Нано сребрена антибактериска облога. Овој филтер ги заробува честичките од воздухот со големина дури и до 0.3 микрони со 99,97% ефикасност. Ова значи дека ќе ги зароби и најчестите алергени, бактерии и вируси. 
  3. Чекор: Филтер со активен јаглен кој ги отстранува сите непријатни мириси од готвење или дим, како и оние најопасните, како формалдехид, бензин и амонијак.
  4. Чекор: Rovus Astrea прочистувачот ослободува милиони негативни јони кои се лепат за честичките и прават тие да спаднат на површината на предметите, а не да циркулираат низ воздухот. 

Удобност и стил, со функцијата која ви е потребна

Rovus Astrea има модерен дизајн со табла со копчиња на допир и вградена рачка за едноставно пренесување.

Производот може да работи во auto mode, со што автоматски ќе ја прилагодува брзината согласно потребите, како и во sleep mode, односно потивко, соодветно во текот на спиењето. LED светилката е всушност индикатор за квалитетот на воздухот, и таа ја менува бојата од црвена во портокалова и зелена, согласно загаденоста.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star