Нема производи во вашата кошничка.

BLACK FRIDAY ФИНАЛЕ!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

Со попусти од -20% до -70% и ДОПОЛНИТЕЛНИ -10% ПОПУСТ во кошничка!

 
[banner_timer]
 

Nano Plus Чистач на подови

Photo
Video
-31%

Искористете ја моќта на нано пареата за да го исчистите домот, без скапи и штетни хемикалии, само со обична вода. Новиот и подобрен Rovus Nano Plus Чистач на подови е иновативен чистач на пареа за користење на сите подни површини, теписи и материјали кои можат да издржат пареа до 120°C. Нано пареата е подготвена за секунди и уништува 99,9% од бактериите и микробите.

Nano Plus Чистач на подови

Редовна цена: 8.690,00 ден.


Специјална цена: 5.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-506
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Искористете ја моќта на нано пареата за да го исчистите домот, без скапи и штетни хемикалии, само со обична вода. Новиот и подобрен Rovus Nano Plus Чистач на подови е иновативен чистач на пареа за користење на сите подни површини, теписи и материјали кои можат да издржат пареа до 120°C. Нано пареата е подготвена за секунди и уништува 99,9% од бактериите и микробите.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Длабинско чистење, со пареа

Новиот и подобрен Rovus Nano Plus Чистач на подови ја користи целосната моќ на пареата со нано технологија за да го исчисти вашиот дом. Со допир на едно копче, можете брзо и ефикасно да му овозможите на вашето семејство почиста, поздрава средина само со обична вода. Можете да ги дезинфицирате подовите, да ги освежите теписите, душеците или други рамни површини со текстил кои можат да ја издржат пареата со висока температура.

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Нано технологија за поголема моќ со помалку труд

Rovus Nano Plus Чистачот на пареа има комора за пареа која паметно ја контролира температурата, притисокот и брзината на загреаната вода со цел молекулите да се судираат едни со други додека не добијат нано големина. Овие ултра мали молекули, потоа, можат да навлезат подлабоко во површината која сакате да ја исчистите, оставајќи ги суви, чисти, дезинфицирани и безбедно, без токсични остатоци.

Главни карактеристики

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Нано пареа подготвена за само 10 секунди

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Елиминира 99,9% од микробите и бактериите

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Функција за контрола на пареата

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Дизајниран за плочки, тврди подови, теписи и други материјали

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Еколошки – природно чистење

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Функционална глава

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Кабел со должина од 6м

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  2 правоаголни крпи – една за подови и една за теписи

Економичен, ефикасен и со разновидна употреба

Целосно природната моќ на пареата со висока температура чисти и дезинфицира без употреба на скапи или штетни хемикалии, поради што овој чистач е безбеден за домови со мали деца и миленици.

Уништува бактерии, вируси и микроби, со цел да му обезбеди на вашето семејство поздрава средина

Овој чистач уништува 99,9% од бактериите и ги дезинфицира подовите и другите површини. Ова е поради тоа што нано пареата која се создава е пожешка од било која друга пареа. Чистењето со пареа е безбедно за деца и миленици. 

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Еколошки

Не користи штетни и токсични хемикалии како хлор или амонијак и не остава штетни хемикалии и остатоци. Многу средства за чистење содржат хипохлорид, поради тоа што е оксидирачки агент може при контакт да предизвика изгореници или оштетувања на кожата.

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Ги отстранува алергените и ги намалува иритациите

.Доколку страдате од алергии или астма, чистењето со пареа е одличен начин за чистење. Поради тоа што пареата е природна, не предизвикува штетни рекации на тие што страдаат од алергии или астма.

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Чисти маснотии, нечистотии и дамки без триење

Чистачите на пареа чистат поефикасно од класични џогери. Покрај тоа што го чисти вашиот под, чистачот на пареа и го дезинфицира. Чистењето со чистач на пареа не остава остатоци на површините, па тие изгледаат посјајно. При чистење со чистач на пареа, вашиот под побрзо се суши и ви штеди труд при триење на подот.

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Елиминира непријатни мириси од миленици, пушење и други

Нано пареата, покрај тоа што дезинфицира и елиминира бактерии, па дури и најситните честички, таа ги дезинфицира површините и спречува непријатните мириси да се задржат во домот.

 

Rovus Nano Floor Steamer Plus

Повеќенаменски, економичен и еколошки

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Штеди пари

  Пареата е поевтина на долг рок, наспроти средства за чистење. Го имате само првичниот трошок при купување на чистачот на подови. По ова следи само користењето на струја и вода. Споредете со редовно купување на детергенти и други средства за чистење и ќе ја воочите разликата.

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Штеди време

  Можете да заштедите време на одржување на домот доколку користите чистач на пареа. Со него подовите и плочките се чистат лесно, се отстранува нечистотијата, прашината и дамките, само со пареа – без дополнителни алатки.

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Штеди простор

  Со овој чистач на пареа, ќе ви биде потребено само простор  за да го складирате него. Наместо да треба да складирате и џогер и кофа.

Соодветен за повеќето подови и материјали

Нано пареата ќе биде подготвена за само неколку секунди, со 3 различни нивоа кои ќе ви овозможат поголема контрола, од лесно чистење до дезинфицирање и триење. И две различни крпи за различна намена. Можете да користите и 2 различни глави, правоаголна за нормални површини и триаголна за ќошеви и простори кои се тешко достапни.

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Специјално дизајнирана микрофибер крпа која ги штити подовите и може да се користи на површини кои можат да издржат пареа до 120°C.

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Додадете го лизгачот за теписи и искористете ја моќта на пареата на сите соодветни материјали – чистење, дезинфекција, освежување теписи, душеци и др.

 • Rovus Nano Floor Steamer Plus

  Прикачете ја четката и искористете ја моќта на триењето во комбинација со пареата, за да ги отстраните тврдокорните дамки и маснотиите со леснотија.

Дизајниран за лесна употреба низ домот. Добивате:

 • Главна единица со лесен дизајн, лесен за управување со кабел од 6м за да достигнете до сите места во домот. 
 • Сад од 400мл кој обезбедува непрекината работа од 27 минути.
 • 2 микрофибер крпи.
 • Додека го користите чистачот на подови, додадете го лизгачот за теписи за уште подобар ефект.
 • Крпите се перат во машина, што значи не морате да купувате дополнителни крпи.
Rovus Nano Floor Steamer Plus

Дополнителни додатоци:

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star